Kouzlo Kořenky: Jak se stát královnou pískovišť!


Kořenka je jednou z nejstarších her, kterou lidstvo zná. Odnepaměti se hrála v každé kultuře a její základní pravidla zůstala stejná. Kořenka se hrála na schůzích, táborech a v rodinách po celém světě.

Historie Kořenky

Kořenka se hrála již po celé tisíciletí. První dochované záznamy o hře pocházejí z období starověkého Řecka a Říma. Odtud se hra rozšířila na Blízký východ, kde se stala velmi oblíbenou. Dalším významným milníkem ve vývoji hry bylo období středověku, kdy se Kořenka stala součástí společenského života v Evropě.

Kouzlo Kořenky

Důvod, proč se Kořenka stala tak populární, je její jednoduchost a hravost. Kořenka se hraje na malém hracím poli s několika málo pravidly. Hráči se snaží vytvořit co nejvíce řad ve své barvě, aby dosáhli vítězství.

Je to skvělá hra pro děti, která je snadno pochopitelná a zábavná. Děti se učí strategickému myšlení a zároveň si užívají společenskou zábavu.

Kde můžete začít hrát Kořenku?

K zahájení hraní Kořenky potřebujete jen hrací pole a několik kamenů ve dvou různých barvách. Můžete si tedy vyrobit hrací plochu z kartonu a kameny z různých předmětů, jako jsou například ořechy, fazole nebo kamínky.

Pokud hledáte kvalitní a stylové hrací pole, navštivte www.NabytekTED.cz, kde najdete:

  • Kvalitní dřevěnou Kořenku – z hladkého bukového dřeva, které vypadá krásně na stole nebo na regále.
  • Kořenku s motivem – s krásnými vyřezávanými motivy, které dodají hře kouzlo.
  • Kořenky s více hracími poli – pro zkušenější hráče, kteří hrají s více kameny.

Závěr

Kořenka je jednou z nejstarších her, kterou lidstvo zná. Je to jednoduchá, leč návyková hra, která se hrála po celém světě po tisíce let.

Pokud chcete vyzkoušet Kořenku, najdete na www.NabytekTED.cz širokou škálu kvalitních a stylových hracích polí.

Takže vyrazte a staňte se královnou pískovišť!